Anneler ve Melekleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

konusamayan oglum:)

5 posters

konusamayan oglum:) Empty konusamayan oglum:)

Mesaj tarafından esma sultan Ptsi Ekim 25, 2010 4:37 am

15 ayını doldurması ragmen hala konusamıyo ,keyfı olursa abla ve ba baa baa dıyo onun dısında a o ö cok kullanıyo.

benım gıbı sorun yasayan varmı cocugunda?erkek cocugu gec konusur dıyolar ama yınede ıcım rahat etmıyo
esma sultan
esma sultan
Kıdemli Üye

konusamayan oglum:) Empty Geri: konusamayan oglum:)

Mesaj tarafından zehra Ptsi Ekim 25, 2010 2:16 pm

sorun etme canım,gerçekten öle deniyo ama erken konusuncada sonra yavaşlıyo konuşmasıı,benim oğlum bir yaşından sonra başladı işte yavaş yavaş konuşmaya,erkek çoocuk için konuşma yaşı kızdan daha gerideymişş,öle olmasına rağmen iyi konuşmuştuu,ama sonra bi kekeleme dönemi geçirdikki öel zorkii,o konuşamayınca sizi alıyo bir dert,ben baya takmıştım ona pedagogada götürdüm geçer dedi geçtii ama yaşıtlarının arassında bayaa zorlanıyorrduu,
doktorların bana dedği erkek çocuğu erkekn konuşursada öel oluyomuşş,erken konuşmasındansa geç ama tam konuşsun bence biraz daha bekle belli bi süre sonra konuşmazsa,gidersin psikoloğa,ordada bişey yapmıyolar zaten,çocuğu inceliyoo resimlerine falan bakıp şiddet falan görüyomuu diyee..
zehra
zehra
Kıdemli Üye

Mesaj tarafından Aysima&Esma Ptsi Ekim 25, 2010 7:40 pm

daha erken bile konuşmaması için 2 yaşını doldursun hele
Aysima&Esma
Aysima&Esma
Asil Üye

Mesaj tarafından esma sultan Ptsi Ekim 25, 2010 9:05 pm

kızım da daha erken gordum konusması yurumesı dıslerı her aktıvıteyı erken yaptı mert de ıse cok gec goruyorum ,ılk etapta dıs cıkarmadı dıye hayıflanırken dısı cıktı sonra yurumedı derken yurudu sımdı takılcak tek durum konusması ,ınsan oglu takıcak cok sey buluyo.2 yasını beklıyorum ıns konusursa gerek duymayız pedagok lara..
esma sultan
esma sultan
Kıdemli Üye

Mesaj tarafından ŞeymaNur Salı Ekim 26, 2010 12:31 am

2 ÇOCUK BIR OLMAZ KEREM ERKEN YURUDU 11 AYLIK AMA KAYRA TAM ANLAMIYLA YÜRÜMUYOR MESELA...

kEREMDE GEÇ KONUŞTU ERKEKLER GEÇ KONUŞURMUŞ DERLER....
AMA BENCE ÇEVREDE ÖNMLİ EĞER SESSİZ SAKİN BİR YAŞAM SÜRDÜRÜYORSANIZ HER ZAMAN BİRİLERİYLE HAŞIR NEŞİR DEĞİLSE BENCE KONUŞMASI GEÇE KALABILIR...
Oyunlar oynayabılır çeşitli aktiviteler yapabılırsın ama daha yaşı çok küşük bence çok normal...
ŞeymaNur
ŞeymaNur
Admin

https://annelervemelekleri.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından yasemin_83 Ptsi Kas. 01, 2010 7:28 am

bence erkek çocuğunun erken geç konuşur ben böle şeylere inanmıyorum her çocuk bir birey ve hepsi farklı benim oğlum erken konuştu kızımda hemen hemen abisi gibi erken konuştu yaşıtlarına göre bir sürü kelime sölüyo o yüzden bölee şeylere takılmayın arkadaşlarrr....
yasemin_83
yasemin_83
Yeni Üye

Mesaj tarafından zehra Ptsi Kas. 01, 2010 4:19 pm

bu psikologların sölediği bişey canım,biliyosun beratta görüştüm çocuk psikologla,hepsi için geçerli değil tabii ama erkek çocuğunun geç konuşması normall...
zehra
zehra
Kıdemli Üye

- Similar topics